Місце під сонцем. Герої

ГОСТЬЯ ИЗ БУДУЩЕГО

Изобретатель Яна Жабура о времени и о себе

 

З роботами я домовлюся…
Робототехнік Яна Жабура


Традиційно ми уявляємо вченого сивим, в окулярах, з портфелем ... Звичайно, такі вчені бувають, але сьогодні лідери науки все частіше надають перевагу шортам, футболкам і гіроскутерам… Вже виросло і стало до роботи покоління, для яких глобальна мережа, мобільний зв’язок і персональні комп’ютери були завжди… Нас лякали тим, що це покоління буде обмеженими споживачами, а вони створюють стартами, стають до роботи в найпотужніших фірмах світу, роблять винаходи, які можуть змінити світ.
Яна Жабура — випускниця Науково-технічного ліцею КПІ, входить до складу Малої академії наук, вона відмічена нагородами Міжнародних конкурсів молодих учених (Естонія, США), вона власноруч створила модель Дельта-робота, який здатен перевернути уявлення про роботу автоматизованого конвеєра і здійснити революцію у виготовленні мобільних телефонів, рідкокристалічних дисплеїв та інших наукоємних пристроїв.
Про скорочення робочих місць в наслідок роботизації, про те, як мислять і яким бачать світ молоді, про нові форми навчання, про пам’ять, здатність фокусуватися, а головне про те, як Україні не втратити нове покоління геніальної молоді говоримо з молодою українською винахідницею Яною Жабурою…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить